Advert
Advert

Zorunlu Açıklama!

Zorunlu Açıklama!
Bu içerik 22343 kez okundu.
05 Şubat 2013 tarihinde Milliyet gazetesinde Cemal Ersen imzasıyla yapılan haber konusunda şu saate kadar kulübümüz resmi kaynaklarından herhangi bir yalanlama gelmemesi sebebiyle, mevcut kötü yönetimi en doğal hakkını kullanarak protesto eden on binlerce kişinin bir bölümü olan, Fenerbahçe tribünlerinin lokomotifi konumundaki grup olarak bu açıklamayı yapmamız elzem hale gelmiştir.

Sayın başkan Aziz Yıldırım, "içini dökmek" olarak nitelendirilen haberde üstü kapalı şekilde grubumuzu hedef almış olup, Sivasspor maçının son dakikalarında kendisini stadın 4 tribününde demokratik şekilde protesto eden yaklaşık 40 Bin kişiyi daha önce defalarca kez yaptığı gibi görmemezlikten gelmeyi tercih etmiştir. Bu psikolojik hezeyanlara defalarca tanıklık etmiş olan bizler için okuduklarımız şaşırtıcı olmasa da bunun için kolluk kuvvetlerinin göreve çağırılması herkes gibi bizleri de dehşete düşürmüştür.

Olayın vahim tarafı “6222’yi uygulayacaksın hepsini sileceksin” dediği binlerce kişinin içinde kendisi için Çağlayan’da, Metris’te, yaralanan, gözaltına alınan, darp edilen kişiler de var. O gün Fenerbahçe menfaat ve değerleri için alanlara koşanlar, başkanın içeriden çıkmasıyla birlikte değişen tavır ve yönetim şekline karşı durduğu, katılmadığı için Fenerbahçe düşmanı olarak lanse ediliyorlar.

Kulübümüz deplasman biletlerini ekseriyetle satın almamaktaydı. Pazar günü oynayacağımız Mersin İdman Yurdu maçı öncesinde, kulübümüz veya Sayın Başkanımız kaderin küçük bir cilvesi olarak mı bu biletleri almıştır? Her şey bir tesadüften ibaret midir? Yoksa tamamen havalimanlarında ayaküstü yapılan toplantıların kurumsallığı gibi, bu da kurumsal kimliğimizin bir parçası mıdır?

Ayrıca daha önce defalarca kez yapmış olduğu gibi kendisi, bizlerin kulübe muhalif bir takım kişilerden bilet aldığımız konusunda yalanlarına devam etmektedir. Bizler onurlu ve şerefli insanlar olarak böyle bir şey olmadığını ve asla olmayacağını net bir şekilde tekrar söylemekteyiz. Kendisi de onurlu ve şerefli bir insan olarak üzerimize atmaya çalıştığı iftiraları ispat etme hususunda tüm kamuoyu önünde mükelleftir. Aksi halde kendisinin inandırıcılığı konusunda çok az kalan itibarı da limitini tüketecektir.

Son olarak aynı haber içerisinde "penaltıyı ben mi atmadım" şeklinde taraftarı azarlama çabasına giren Sayın Başkan’a tabii ki penaltıyı kendisinin atmadığını ancak penaltıyı atma görevini senelerdir kusursuz şekilde yerine getiren efsanemiz Alex de Souza’yı asılsız iddialarla kulüpten adeta kovarcasına gönderdiğini hatırlatmak isteriz.

Gölgesine bile düşman olacak raddeye gelen Sayın Başkana şunları sormak isteriz. Yıllardır, bıkmadan usanmadan her fırsatta kendine kalkan olarak kullandığı ayak oyunlarından ve desiselerden ne zaman vazgeçeceksiniz? Yıllarca her türlü bel altı hamlesine rağmen duruşumuzdan zerre miktar taviz vermezken, bundan sonra vereceğimizi size düşündüren gerekçeleri merak ediyoruz açıkçası.

Hatırlatma gereği hissediyoruz. Tahayyül ettiğiniz yönetim modeli köhne ve demodedir, bu camiaya kaostan başka bir şey vaat etmiyor. Unutulmamalıdır ki 'İKTİDAR HER YERDEDİR DİRENİŞ DE'

Genç FENERBAHÇELİLER