Advert
Advert

Silivri Cezaevi'nden Mektup - 29 Ekim 2013

Silivri Cezaevi'nden Mektup - 29 Ekim 2013
Bu içerik 7912 kez okundu.
Yaklaşık 1 aylık bir aradan sonra siz kardeşlerim ve dostlarıma haksız bir sebepten ötürü tutuklu bulunduğum Silivri Cezaevi’nden tekrar sesleniyorum. Öncelikle hepinize sağlık ve moral durumumun iyi olduğunu, suçsuzluğuma olan inancımla özgürlüğe kavuşacağım günü beklediğimi ifade etmek istiyorum.

Daha önceki mektubumda da belirtmiş olduğum gibi tutukluluk gerekçem olarak isnat edilen suçlarla herhangi bir ilgim bulunmamaktadır. Bu sebepten, önce Allah’ın adaletine sonra da mahkemelere bu suçsuzluğumu karşıma çıkaracakları konusunda güvenim tamdır. Cezaevinde tutuklu kalmamın gerekçesi iftiracı bir muhbir tarafından sipariş üzerine hazırlanmış dilekçeden ibarettir. Bu dilekçeye istinaden arama yapılan adreslerimde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır. Fakat bizlere bu iftirayı atanlar ile dostlarının, polis aramasında adreslerinden çıkan unsurlar emniyet görevlilerinin tutanaklarıyla sabittir. Bu nedenle adaletin er ya da geç ortaya çıkacağı konusunda bir şüphem yoktur.

Hayatım boyunca doğru bildiğim yolda inancım doğrultusunda başı dik bir şekilde yürüdüm. Başı dik olarak girdiğim buradan yine aynı şekilde çıkacağım. Peygamber Efendimizin bir hadis-i şerifinde de ifade ettiği üzere “Bir kimse bir Müslüman hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse onu affedinceye kadar, Allahu Teâlâ onu cehenneme sokar.” Bu sebepten ötürüdür ki ben burada vicdanen rahat bir şekilde bulunurken asıl haline yanması gereken dışarıdaki iftiracılardır.

Son olarak hafta sonu oynadığımız karşılaşmayı izlerken beni gayet üzen bir hadiseyi sizlere aktarmak istiyorum. Geçtiğimiz hafta içi vefat eden merhum Kadir Özcan için maç öncesi yapılan saygı duruşu sırasında ismimi zikrederek bağırmamız bizlerin bugüne kadar sergilemiş olduğu tutum ve davranışlara yakışmamıştır. Bu durumu tasvip etmediğimi tüm kamuoyuna duyururken siz kardeşlerimin de benzer bir durumu tekrar yaşatmayacağına eminim.

Hepiniz Allah’a emanet olun, dualarınızı esirgemeyin.


Sefa KALYA
Silivri Cezaevi