Advert
Advert

Silivri Cezaevi'nden Mektup - 04 Ocak 2014

Silivri Cezaevi'nden Mektup - 04 Ocak 2014
Bu içerik 16312 kez okundu.
2 aylık bir aradan sonra siz değerli dostlarıma ve kardeşlerime haksız bir gerekçeyle tutuklu bulunduğum Silivri Cezaevi’nden yazıyorum. Öncelikle hepinize sağlık ve moral durumumun iyi olduğunu, suçsuzluğuma olan inancımla özgürlüğe kavuşacağım günü beklediğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum.
 
Geride bıraktığımız sene içerisinde yaşadığım tüm olumsuz gelişmelerde yanımda olan, Türkiye’nin ve dünyanın pek çok noktasından mektuplarla bana güç veren kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Yaşanılan bu zor günlerde Genç Fenerbahçeliler oluşumunun sadece bir taraftar grubu olmadığını, geçen zaman içerisinde karşılıklı sevgi ve saygıyla inşa edilmiş büyük bir aileye dönüştüğünü büyük gururla gördüm.
 
Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış olan bu ailenin fertleri bazen yazdıkları mektuplarla, bazen kilometreleri aşarak yaptıkları ziyaretlerle yalnız olmadığımı bana her saniye hissettirdi. Pek çoğu, kendilerine yapılan maddi yardım ve sınırsız bilet tekliflerini dimdik durarak reddettiklerini özellikle nakletti. Kurdukları kumpas ve attıkları iftiralarla burada bulunmamıza yol açanlar, kardeşlerimizi kendileriyle karıştırmış olsalar gerek ki kombine ve nakit parayla gidip kandırabileceklerini düşünmüş. Bu yaşananlar ve karşımızda duranlar çok sevdiğim bir sözü tekrar hatırlamamı sağladı. “Paranın her şeyi satın alacağını düşünenler para için her şeyini satacak olanlardır.”
 
Yurtiçi temsilciliklerinde bulunan kardeşlerimin yanı sıra Avrupa’daki GFB Europe'li değerli kardeşlerime de Paris'de ortaya çıkardıkları görüntü adına özel teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Gerek mektuplarıyla, gerek ziyaretleriyle, gerekse mesafe ve branş fark etmeksizin gittikleri maçlarda zor günde kardeş kalabilmenin ne demek olduğunu dosta düşmana gösterdiler. Üzerimize atılan iftiralar düşmanlarımızın hayal ettiği zayıflamaya yol açmazken aksine ortaya birbirine kenetlenmiş bir aile çıkardı.

2014 yılının aklanarak özgürlüğüme kavuştuğum bir yıl olmasını diliyorum. Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir yıl olur umarım. Allah'a emanet olun.

Sefa Kalya
Silivri Cezaevi