Advert
Advert

Kamuoyunun Bilgisine!

Kamuoyunun Bilgisine!
Bu içerik 13531 kez okundu.
Bizler açıklama yapmaktan, haber yalanlamaktan, bildiri yazmaktan gerçekten usandık! Futbolda 3 kulvarda ve diğer branşlarda şampiyonluk yolunda ilerleyen, TFF & MHK ve rakiplerin açıklamaları, suçlamaları ortadayken hala küçük hesaplarla taraftarla uğraşan yönetimimizin (!) bugün tarihli “Kamuoyuna Duyuru” başlıklı açıklamasına istinaden cevabımızdır :

Genç Fenerbahçeliler grubu kurulduğu günden bu yana yaptığı her çalışmayı, organizasyonu Fenerbahçe için gerçekleştirmiştir. Senelerdir çıkarılan ürünlerin hiçbirinde kar amacı güdülmemiş, hiçbir ürün için “Fenerium’larda satılmasın” gibi bir düşünce benimsememiştir. Aksine, her zaman ürünlerimizin Fenerium’larda satılması için girişimlerimiz, yazılı ve sözlü taleplerimizde olmuştur. Bizler kar amacı güden ve o amaçla ürün pazarlayan bir grup olsaydık, 3 Temmuz sürecinde başta İstanbul olmak üzere yurt içi ve yurtdışındaki tüm temsilciliklerimizle birlikte ''1 Günde 1 Milyon TL'' temalı Fenerium alışveriş günleri düzenlemezdik. Bahsi geçen isim ve kullanım hakkını, ürünlerimiz lisanslı çıksın, Fenerium mağazalarında satılsın diye kulübümüz yetkililerine tüm imkanlarımızla yardımcı olma adına verdik. Sonucunda da bu hak tamami ile Fenerbahçe Spor Kulübü' ne geçmiştir.. Açıklamada oluşturulmak istenen sanki yasa dışı olağanüstü bir suç unsuru varmış algısı, tamamen anlamsızdır. Yineliyoruz; zamanında nasıl ki Fenerium'larda üretilmiş olan GFB ürünlerine talebimiz fazlasıyla olmuşsa, yine üretirseniz Fenerbahçe için severek bu ürünleri alırız. Fakat yıllar önce, Fenerbahçemiz için kendi rızamızla verdiğimiz isim hakkımızı bugün yeni bir olaymış ve suç işleniyormuş gibi lanse etmek tamamen kötü niyetli bir açıklamadır. Sebebini hiçbir zaman anlamadığımız saldırılara karşın, muhafaza ettiğimiz bir sükunetimiz oldu. Kişilik haklarımız olsun, haysiyetimiz olsun, tüm bu değerlerimiz çiğnenmeye çalışıldı. Bu olanlar karşısında, her daim saygı çercevesinde cevap vermeye ve en önemlisi saygımızı yitirmemeye emek gösterdik, bize karşı tüm saygı kuralları çiğnenmesine rağmen... Şimdi asıl bizim merak içinde olduğumuz bir husus var, aslında: Neden bundan 2 sene önce, Sayın Başkan Aziz Yıldırım'ın yönetimindeki kulübümüz yetkilileri bize ulaşıp; "İsim kullanım hakkını tekrar geri alabilirsiniz " çagrısı yapmışlardır? Tarafımıza ulaşan bu talebin cevabı çok net olmuştur. HAYIR! Kimi kesimlerin, mesnetsiz iddialarının aksine, hiçbir zaman Fenerbahçemiz üstünden rant sağlamadık. Bu böyle biline...
Son olarak, bizleri her ortamda "protesto etmek için takımın kötü sonuç almasını bekliyorlar" diye itham edenler, görmekteyiz ki gelen her galibiyetin ardından, sevincini yaşamak yerine küçük hesaplar peşinde koşup karalama kampanyaları içerisinde oluyorlar.
Olacaksa Senden Menfaatim Bir Bayrak Olsun... O da, tabutumun üstünde dursun!
GENÇ FENERBAHÇELİLER

(Maddi zorluklar nedeniyle eşofmanı, antrenman topu olmayan Yeni Şırnakspor'a Fenerium alışverişi ile yolladığımız malzemelerden günün anısına hatıra fotoğrafı)
(Kenya'daki kardeşlerimizin sarı-lacivert neşesi)