Advert
Advert

KAMUOYUNA DUYURULUR !

KAMUOYUNA DUYURULUR !
Bu içerik 5389 kez okundu.

Herkesin bildiği gibi uzun zamandır kombine kartlarımızı ücreti karşılığında alarak, takımımıza destek verdiğimiz Okul Açık tribünü, sene başında yönetim tarafından alınan bir kararla kombine kart satışlarına açılmadı ve sezon boyunca da satışa kapatıldı. Bunun yanında yönetim tarafından hiçbir yasal dayanağı olmadan “yasak listesi” hazırlandığı ve üyelerimizin diğer tribünlerden de kombine kart almasının bu şekilde önüne geçildiği de herkesin malumudur.

 

Passolig uygulaması başlatıldıktan sonra yasal prosedüre uygun olarak bilet yüklemesi yapmış olmamıza ve bu konuda bilgi mesajları  “bilet yüklemeniz tamamlanmıştır” şeklinde gelmesine karşın stad kapısına gittiğimizde yapılan yüklemelerin kulüp tarafından iptal edildiği ve bu sebeple maça giremeyeceğimiz  ifade edildi. Bu tarihe kadar bedelini ödediğimiz biletlerin geri ödemesi dahi yapılmış değildir.

 

Tarafımıza karşı yapılan uygulamanın hiçbir yasal dayanağı yoktur. 6222 Sayılı Kanun kapsamında spor alanlarına girme konusunda haklarında tedbir veya yasaklama kararı olmayan üyelerimizin maçlara girmeleri yönetim kararıyla engellenmektedir.

 

Yaşananlara özellikle son dönemde FENERBAHÇEmizin zarar görmemesi adına yasal çerçevede ve hukuki zeminde gereken tepkiyi imtina ettik.  Şampiyonluk yolunda en çok taraftar desteğine ihtiyaç duyduğumuz dönemde bu yanlıştan dönülmesini büyük bir ümit ve sabırla bekledik. Ancak tüm iyi niyetimize karşın yanlışlıktan geri dönülmedi. Ortaya çıkan bu haksız durumun netice itibarı ile FENERBAHÇE’ye zarar verdiği de ortadadır. Bu anlamda, sahamızda oynadığımız Kayseri Erciyes maçında Migros tribünü federasyon kararıyla kapalı olmasına karşın okul açık tribününe de bilet satışı yapılmamış, takımımız taraftar desteğinden mahrum bırakılmıştır.

 

Gelinen noktada, FENERBAHÇEMİZİN şampiyonluk ve Türkiye Kupası hedeflerinde hayati önem arz eden maçlarında takımımızı yalnız bırakmak, yurt içinde ve yurt dışında FENERBAHÇE nerdeyse orda olmayı şiar edinen Genç FENERBAHÇELİLER’e yakışmayacak bir davranış tarzıdır.

 

Bursaspor maçında okul açık tribününün bilet satışına kapatılması uygulaması devam ettiğinden üyelerimizle birlikte Migros Tribünü’nde olmak adına passolig uygulamasının yasal prosedürlerine göre bilet yüklemelerimizi yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Her FENERBAHÇELİ gibi bizlerin de FENERBAHÇE’yi stad içerisinde desteklemesi en doğal hakkımızdır.

 

 

 

Netice itibarı ile bu karar, Okul Açık tribünün satışa kapatılması ve bilet yüklemelerinin tek taraflı olarak iptal edilmesi sebebiyle tamamıyla takımımızı yalnız bırakmamak adına alınmıştır. Migros tribününün seçilmesinin sebebi ise bir zorunluluktan ibarettir. Zira yalnızca Migros tribününün bilet fiyatları, Okul Açık tribünü ile eş değerdir. Bu kararın altında başka sebepler arayanlar elbette olacaktır. Nitekim aynı kişiler bizleri farklı karakter yapılarında insanlar olarak lanse etmeyi her zaman tercih etmişlerdir.   

 

Temennimiz geçmişte yaşananların tekrar edilmemesi ve karşımıza bir engel çıkarılmaması. Tek amacımız FENERBAHÇEMİZİ desteklemek. Fakat bugüne kadar bize yaşatılanları dikkate alarak bazı çekincelerimizin olduğu da bilinmelidir. Geçmişte yapıldığı gibi kulüp tarafından bilet yüklemelerinin iptal edilmesi ve maça girmemizin hiçbir yasal dayanak ve haklı bir gerekçe gösterilmeksizin engellenmesi halinde, durumun tespitinin noter marifetiyle yapılacağını ve tüm yasal haklarımızın kullanılması için avukatlarımız aracılığıyla başvuruda bulunulacağını tüm FENERBAHÇELİLERİN bilgisine saygılarımızla arz ederiz.

 

Genç FENERBAHÇELİLER