Advert
Advert

Kamuoyuna Duyurulur!

Kamuoyuna Duyurulur!
Bu içerik 8142 kez okundu.
Bugün tarihli Habertürk Gazetesi’nin manşetinde yer alan ve tamamen iftiralardan oluşan ‘’Fener’i yakan 11’’ başlıklı haber ile ilgili açıklama yapma zorunluluğu duymaktayız.

Bu tip, iftiralardan oluşan ve saldırı niteliği taşıyan haberleri daha önce görmezden gelmeyi tercih etmemize rağmen yaşanan gelişmelerin bir linç kampanyasına dönüştürüldüğü konusundaki endişemizin vahim boyutlara ulaşması yalanlama yapmamız ihtiyacını doğurmuştur.

Haberde yer aldığı gibi dün ifadeye giden arkadaşların grubumuz ile ilgili herhangi bir üyeliği bulunmamaktadır. Bunu, daha önce kamuoyuna farklı yollarla duyurmuş olmamıza rağmen, kasıtlı olarak yapıldığını düşündüğümüz bu manipülasyon hareketinin nedenini yazdığı yalan yanlış haberin altına imza atma cesaretini sergileyen kişiden beklemekteyiz.

Haberde bahsedildiği gibi grubumuzun lideri Sefa Kalya’nın spontane olarak gelişen bu fişek gösterisiyle ilgili herhangi bir sorumluluğu ve yönlendirmesi bulunmamaktadır. Tıpkı,  grubumuzun diğer üyeleri gibi kendisi de yaşanan bu görsel güzelliği tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak yayın sırasında öğrenmiştir.

Ayrıca haberde vurgu yapılan ve olduğundan farklı bir algı oluşturmayı hedefleyen ‘’Sefa’nın adamları’’ kalıbı hiçbir şekilde kabul edeceğimiz bir kalıp değildir. Tribün içinde yer alan tek bir hiyerarşik yapılanma sistemi bulunmakta, bu da abi-kardeş ilişkisiyle senelerdir sürmektedir. Grubumuz içinde yer alan kimse kimsenin adamı değildir, yaşı ufak olan yaşı büyük olanın kardeşidir.

Yine aynı haberin içeriğinde yer alan ve arkadaşların ifade detaylarının öğrenilmesi sonucu yazıldığı anlaşılan cümlelerin, haberin kendi kendisini yalanladığı açıkça yazan kişi tarafından bilinmektedir. Bir şekilde ifade tutanaklarına ulaşıldığı izlenimi verilen haberin altına imza atanın, aynı ifade tutanaklarında olayın Sefa Kalya ile ilgisi olmadığını her bir kişinin ayrı ayrı beyan ettiğini nasıl ve niçin görmezden geldiğinin cevabını kamuoyu önünde yine kendisinden beklemekteyiz.

Bir şekilde, ulusal düzeyde yayın yapan Habertürk gazetesinde muhabirlik yapan kişinin şimdiye kadar olmasa da, açıklamamızı okuduğu andan itibaren Basın Yayın Ahlak İlkeleri çerçevesinde hareket etmesini beklemek milyonlarca üyesi olan bir oluşum olarak hakkımızdır.

Ayrıca daha önce defalarca belirttiğimiz gibi spontane olarak gerçekleştirilen bu fişek gösterisini yapan kişilerin grubumuz ile ilgili bir üyeliği bulunmamaktadır. Ancak bu organik bağlantının olmaması, bizlerin kendilerini herhangi bir yapı karşısında yalnız ve sahipsiz bırakacağı anlamına gelmemektedir. Verdikleri ifadelerden de anlaşılacağı üzere niyetleri sadece görsel bir güzellik oluşturmak ve saha içinde yer alan futbolcularımıza sevgilerini göstermek olan bu arkadaşların kamuoyu önünde linç edilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.  Bu tribün içinde yer alan ve amacı Fenerbahçe sevgisini göstermek olan herkes üyemiz olsun olmasın bizim kardeşimizdir.

Samimiyetine ve sevgisine inandığımız her bir kişiyi Fenerbahçe tribünlerinin lider oluşumu olarak sahiplenmek boyun borcumuzdur.

Genç  FENERBAHÇELİLER