Advert
Advert

GFB 06-Ankara, Kupa Finaline GİTMİYOR!

GFB 06-Ankara, Kupa Finaline GİTMİYOR!
Bu içerik 6214 kez okundu.
GFB 06 Ankara, 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü Ankara'da oynanacak ZTK Final maçına gitmeyeceğini açıkladı: 

1907 yılında Nurizade Ziya Bey,Ayetullah Bey ve Necip Bey tarafından kurulan,kuruluş tüzüğündeki amaçlarından biri ''Kulübün takip ettiği amaç: Memlekete bedeni ve fikri terbiyenin yayılmasını sağlamak'' olan kulübümüz; bugün ''Boşuna arkanızı yırtmayın ben ne dersem o olur'' diyebilen,kendinden farklı düşünenleri Fenerbahçe düşmanı ilan edebilen,binlerce kadın ve çocuğa fırça atabilen,taraftarları bütünleştireceğine ayrıştıran , baskıcı ve antidemokratik bir zihniyetle yönetilir hale gelmiştir. Bir çok değerli Fenerbahçeli, adeta bir korku imparatorluğunu andıran görünüm nedeniyle sesini çıkaramamakta ve aktif görevlere talip olamamaktadır.
 
Ama sizler;
 
Korkup sesini çıkarmayanlar, gerçekler karşısında kafasını kuma gömenler, kişisel menfaatlerini Fenerbahçe'den üstün tutanlar, Fenerbahçe'ye değil de şahıslara olan sevgilerini Fenerbahçelilik olarak sunanlar ve sahte Fenerbahçeliler; susmaya ve oynanan oyunu sessizce izlemeye devam edin.
 
Ama biz susmayacağız. KÜÇÜK GRUP olsak da Fenerbahçe'yi bu zihniyetten ve sizlerden kurtarmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz ve sonuna kadar KARŞINIZDAYIZ.
 
Ve siz;
 
Kişisel hırsları uğruna çıkıp medya karşısında sürekli taraftarları kin ve nefrete sürükleyen açıklamalar yapan ve kendinden olmayanı düşman haline getiren kulüp yöneticileri. Taraftarları tahrik eden antrenörler, reyting uğruna insanları birbirine düşman eden yorumcular, Milyonlarca dolar kazanırken renk aşkı yalanıyla taraftarları tahrik eden futbolcular ve diğerleri.
19 yaşında gencecik bir fidanın ölümüne neden olan nefretin sorumlusu sanki siz değilmişsiniz gibi; tüm Türkiye genç kardeşimiz Burak’ın yasını tutarken medya karşındaki atışmalarınıza hala devam edebiliyorsunuz. Türk sporu sizlerden arındırılana kadar susmayacağız ve her fırsatta tepkimizi ortaya koyacağız.
 
Ankara’daki tüm üniversite, lise ve semtlerdeki 3000’i aşkın üyemizle; her branşta “NE KADAR ÖVÜNSEK AZ ANKARA DEPLASMAN SAYILMAZ” sloganıyla fenerbahçemizin peşinden 12 yıldır giden grubumuz tüm bu acı gelişmelerin ardından ilk tepki olarak faaliyetlerini yavaşlatma kararı almıştır.Bu kararımızı uygulamaya 22 Mayıs’ta Ankara 19 mayıs Stadyumunda oynanacak olan FENERBAHÇE-Trabzonspor Türkiye Kupası finaline gitmeyerek başlayacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız. Bir diğer değişle 12 yıl sonra Ankara ilk defa Fenerbahçemize deplasman olacak. Bizi bu kararı almaya mecbur bırakanlar bu karar sizleri ümitlendirmesin ve sevindirmesin son nefesimize kadar KARŞINIZDAYIZ.
 
Saygılarımızla
 
GFB-06


www.GFB06.com