Advert
Advert

1907 Gençlik: "Artık Yeter"

1907 Gençlik:
Bu içerik 10396 kez okundu.
Alt gruplarımızdan 1907 Gençlik, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla faaliyetlerini dondurduğunu açıkladı. 'Artık Yeter' başlığıyla kaleme alınan yazıda şu ifadelere yer verildi;

"Artık Yeter
 
Öncelikle cenaze evinde bize bunları yazdırmak zorunda kalan müfteri zihniyete yazıklar olsun. Yıllardır yapılan her türlü zulmü, bu kulübün sayenizde gördüğü en rezil anları, her türlü sportif başarısızlığı affettik ama şu yas gününde bize bunları yazdırmak zorunda bırakışınızı asla affetmiyoruz, affetmeyeceğiz. Karabük maçında takımı Burak için pankartla da çıkartsanız, siyah t-shirt de giydirseniz fikrimiz değişmeyecek.
 
Yıllardır hiç bir yönetimin kendi taraftarına reva görmeyeceği politikaları kişisel hırsınızın kurbanı olarak bize uyguladınız. İftira attınız, tecrit uyguladınız, yasakladınız, emniyetle ittifak kurup illegalize etme yoluna gittiniz. Kapalı kapılar ardından çevirmediğiniz desise kalmadı. Koca camiayı yönetenler olarak bel altı vurmaktan hiç utanmadınız. Biz mesnetsiz iftiralara cevap verirken utandık, siz bu ufak işlerden utanmadınız. 2005'ten bu güne ne zaman vurduysanız biz o derece kuvvetlendik, bundan bile ders çıkarmadınız. İftiradan, desiseden, her türlü bel altı vurmalarından hiç bıkmadınız ama biz sizin Bizans oyunlarınızdan bıktık, artık yeter diyoruz.
 
Canımızı, kardeşimizi toprağa verdiğimiz gün yaptığınız açıklamayı mideniz  nasıl sindirdi bilmiyoruz ama umuyoruz şimdi yazacaklarımızı da o kolaylıkla sindirirsiniz.
 
Bu ülkede cenazenin ardından tekbir getirildiğini bilmeyecek kadar cahil değilsiniz fakat bunu bize karşı silah olarak kullanacak kadar iyi niyetten yoksunsunuz. Hükümete yapılan  protestonun tüm stad tarafından gerçekleştirildiğini, herkesin bağırdığını  bal gibi biliyorsunuz. Tıpkı sezon içerisindeki bazı maçlarda yönetimi sadece bizim değil, tüm stadın protesto ettiği gibi. Siz bizi siyasi erklerle karşı karşıya getirme niyetindeki müfterilersiniz. Öyle ki geçtiğimiz süreçte bize “AKP gençlik kolları” derken, Sefa abimiz, Başbakan’a geçmiş olsun ziyareti yaptığında “hükümetle dirsek teması içindeler” diye hedef gösterdiğiniz kişileri, şimdi hükümeti protesto ediyorlar diyecek kadar ar damarınız çatlamış, utanmanızı yitirmişsiniz Şimdi, 3 Temmuz’dan sonra takındığınız politik tavırla beraber, sokağa döktüğünüz insanların suratına nasıl bakabiliyorsunuz? 180 derece kıvırmanızın amacı acaba Yargıtay’ın vereceği kararın yaklaşmasıyla beraber belirli yerlere şirin gözükme çabası mıdır ?
 
Şampiyonluğu kaybetmişiz, tüm kupalara değer bir can yitirmişiz, cenazede bir tane yönetici bile yok. Koskoca camianın resmi sitesindeki açıklamanın seviyesizliğine diyecek tek kelamımız şudur. Bu kin ve ihtirasınızda boğulun.
 
İğrenç iftiralarınızla, bel altı vuruşlarınızla dolu, bu tutarsız, vizyonsuz, korkak zihniyet yıkılana  ve Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe  kulübü üzerindeki “diktatörlüğü” bitene kadar 1907 Gençlik olarak faaliyetlerimizi donduruyoruz. Ancak tribünü bırakacağımızı düşünüyorsanız rüyanızda görürsünüz. İsimsiz de olsak her ferdimizle bazen tribünde bazen sokakta, Fenerbahçe aşkımızın peşinde, Sefa abimizin yanında mücadelemize devam edeceğiz.
 
Saygılarımızla,
1907 Gençlik"

Kaynak: 
http://www.1907genclik.com/